نام پدر: مستح عالی، متولد ۱۳۳۲ ازنا، تاریخ شهادت:۱۳۵۹/۹/۲۳ جنوب رودخانه کرخه

علی کیارش در سال ۱۳۳۲ در روستا ازناسگوند متولد شد و دوران تحصیلی اش را در دبستان روستای ایمان آباد شروع و کلاس ششم را در دبستان حکیم نظامی ازنا پشت سر گذاشت. بعد از آن به علت نبودن دبیرستان در ازنا برای ادامه تحصیل به شهرستان خرم آباد عزیمت نمود و دوران دبیرستان را در دبیرستان امام خمینی فعلی واقع در خیابان ۱۳ آبان با موفقیت سپری کرد. همزمان با تحصیل در رشته ورزشی بوکس تمرین می کرد.

کیارش در خانواده ی متوسط کشاورز و مذهبی رشد نمود و در سال ۱۳۵۱ در هوانیروز ارتش ثبت نام کرد. وی برای گذراندن آموزشهای لازم وارد پایگاه فعلی شهید وطن پور اصفهان شد و بعد از طی آموزشهای پرواز با هلی کوپترهای کبری انتخاب شدند.ایشان به علت رتبه های عالی که هنگام آموزش کسب می کرد به عنوان مربی آموزش هلی کوپتر انتخاب شد و در همان پایگاه محل آموزش خود مشغول آموزش خلبانان جدید شد.

علی با استشمام عطر انقلاب اگرچه یک فرد نظامی بود ولی به صف انقلابیون پیوست و همزمان با خدت به کشور و آموزش خلبانهای جوان سعی می کرد تا با طرق مختلف رفتاری و گفتاری اعتراض خود را نسبت به رژیم وقت بیان کند. کیارش قبل از عید سال ۱۳۵۶ به خانواده اطلاع داده بود که می خواهد به مرخصی بیاید ولی با سپری شدن ایام تعطیل به منزل مراجعه نکرد. با پیگیریهایی که به عمل آوردیم. متوجه شدیم که ایشان چون با چند تن دیگر از خلبانان در پایگاه اعتصاب کرده بودند چند روزی را در بازداشتگاه پایگاه بازداشت بوده اند.

علی کیارش در سال ۱۳۵۸ ازدواج کرد و صاحب پسری به نام بابک شد. در سال ۱۳۵۹ به کردستان اعزام شد و به مقابله با اشرار و معارضین پرداخت و پس از شروع جنگ عراق علیه ایران کیارش سه ماموریت را با موفقیت در منطقه جنوب انجام داد.

در روز ۲۲/۹/۵۹ جهت انجام ماموریتی بر روی رودخانه کرخه به پرواز درآمد و پس از تار و مار کردن ارتش بعثی به پایگاه برمیگردد و شب ۲۳/۹/۵۹ برای ادامه ی عملیات با شش هلی کوپتر جنگی به منطقه اعزام می شوند که پس از انجام عملیات، هلی کوپتر ایشان مورد اصابت گلوله های دشمن قرار می گرد.هلی کوپتر را در پایگاه شکاری دزفول می نشاند ولی کیارش سخت مجروح شده بود وی را به بیمارستان داخل پایگاه منتقل می کنند.پس از اقدامات اولیه با تهران تماس گرفته می شود و درخواست یک هواپیما برای انتقال کیارش به بیمارستان در تهران می کنند که یک ساعت بعد این اقدام صورت می گیرد اما علی قبل از انتقالش به تهران در همان پایگاه دزفول به شهادت می رسد.